Katalog

Palniki

#f7a707
Katalog > Pompy ciepła powietrze / woda (aerotermalne) REWERSYJNE > Obiekt mieszkalny i komercyjny 2 ÷ 11 kW > Split -średnie temp. pracy / inwerter > QUADRA MHPR...VPS S

SERIA QUADRA MHPR VPS S

Charakterystyka techniczna

MHPR…VP: urządzenie z inwerterem i pompą

Pompy ciepła POWIETRZE-WODA z serii MHPR-VPS S są przeznaczone do zastosowań mieszkalnych i komercyjnych, są bardzo wszechstronne i przystosowane do działania jako pompy ciepła do wytwarzania ciepłej wody dla ogrzewania pomieszczeń, oraż użytkowania sanitarnego do temperatury 55°C. Zastosowanie technologii BEZSZCZOTKOWEJ i INWERTERA w sprężarce i wentylatorze, w połączeniu z elektronicznym zaworem rozprężnym i pompą o zmiennej prędkości obrotowej, optymalizuje zużycie energii elektrycznej i zwiększenia efektywności energetycznej oraz pozwala na zmniejszenie zawartości wody w instalacji.

ZAWARTOŚĆ JEDNOSTKI WEWNĘTRZNEJ:

-    Wymiennik (woda - czynnik chłodniczy);
-    Pompa obiegowa;
-    Skrzynka elektryczna;
-    Kontrola elektroniczna;
-    Grzałka elektryczna (źródło integracyjne; awaryjna);
-    Przyłącza wodne;
-    Połączenia czynnika chłodniczego.

OBUDOWA:

 • samonośna ze zdejmowanych paneli (mocowane za pomocą śrub stalowych) ze stali ocynkowanej na ciepło i lakierowanej proskowo warstwą poliestru, wypalane w piecu przy 180°C, aby zapewnić najlepszą odporność na warunki atmosferyczne.


OBWÓD CHŁODNICZY:

 • realizowany zgodnie z normą UNI EN 13134 dotyczącą procesów lutowania.
 • Układ chłodniczy zawiera:

-    zawór elektromagnetyczny 4-drogowy odwracający cykl pracy,
-    zawór rozprężny elektroniczny,
-    separator cieczy,
-    zbiornik cieczy,
-    zawory rewyzyjne dla przeglądu eksploatacyjnego i kontroli,
-    urządzenie zabezpieczające wg normy PED (presostat wysokiego ciśnienia),
-    filtry,
-    przetworniki ciśnienia do regulacji i zabezpieczenia w cyklu parowania i skraplania.


SPRĘŻARKI:

 • z DC inwerterem są typu obrotowego “rotary”, hermetyczna, jednofazowa (MHPR 70VPS, MHPR 90VPS); podwójnie sprężarki obrotowe “twin rotary” (MHPR 120VPS), hermetyczne; sprężarki spiralne “scroll” (MHPR 160VPS), wyposażone w zabezpieczenie termiczne i zamontowane na gumowych odbojnikach oraz z grzałką nad karterem (ciągle zasilana kiedy jednostka jest w stand-by) oraz zainstalowane w komorze oddzielonej od strumienia powietrza w celu zmniejszenia hałasu.


WYMIENNIK CIEPŁA PO STRONIE ŹRÓDŁA:

 • zoptymalizowane do pracy zimowej, optymalna wymiana ciepła, zminimalizowanie liczby cyklów odszraniania oraz poziomu dźwięku wytwarzanego przez strumień powietrza przepływającego przez niego. Wykonany z rur miedzianych, mechanicznie tłoczonych z aluminiowymi żeberkami z geometrią wytwarzającą turbulencję zwiększającą współczynnik wymiany ciepła.


WENTYLATOR:

 • wykonany z tworzywa sztucznego,  typu osiowego, z łopatkami o profilu aerodynamicznym, wyważone statycznie i dynamicznie, dostarczane w komplecie z siatką ochronną.
 • Wentylatory są napędzane przez silniki BEZSZCZOTKOWE z układem elektromagnezowym stałym, prowadzone są przez spersonalizowaną płytę  elektroniczną z INWERTEREM, która umożliwia bardziej precyzyjne ustawienie i zmniejszenie zużycia energii.


WYMIENNIK CIEPŁA PO STRONIE UŻYTKOWEJ:

 • z płytek lutowanych wykonanych ze stali nierdzewnej AISI 316. Stanowi ewolucję tradycyjnej geometrii, zoptymalizowany w celu zwiększenia wymiany w ogrzewaniu i zmniejszenia strat ciśnienia. W przypadku skrajnej potrzeby, może być wyposażony w zestaw przeciw zamarzaniu (wyposażenie dodatkowe, należy zaznaczyć w momencie składania zamówienia, może być zainstalowane w czasie produkcji).


TABLICA ELEKTRYCZNA:

 • wykonana zgodnie z normami europejskimi obowiązującymi, ze stopniem ochrony IP55; dostępna poprzez usunięcie przedniego panelu urządzenia.
 • Poza tym tablica elektryczna jest wyposażona w listwę zaciskową ze stykami pomocniczymi, wolnymi do:

-    ON-OFF zdalnego,
-    przełączenia autom. lato / zima,
-    alarmu generalnego,
-    czujnika wody sanitarnej,
-    zarządzania zaworem 3-drogowym zewnętrznym,
-    połączenia panelu ze zdalnym sterownikiem.

UKŁAD STEROWANIA:

 • wszystkie jednostki MHPR-VPS wyposażone są w sterowanie elektroniczne INDYWIDUALIZOWANE; oprócz zarządzania wszystkimi głównymi funkcjami regulacji, maksymalizuje właściwości związane z technologią INWERTERA za pomocą czujników w urządzeniu; monitoruje i dostosuje do gwałtownego zwiększenia wydajności sprężarkę,  pompę i wentylator, dostosowując je do potrzeb obciążeniowych.


URZĄDZENIA KONTROLNE I OCHRONNE:

 • wszystkie urządzenia są wyposażone w czujnik temperatury wody powrotu, czujnik temperatury pracy i przeciw zamarzaniu instalacji na rurze zasilania wody w układzie, przetwornik wysokiego ciśnienia, przetwornik niskiego ciśnienia, czujnik temperatury na wejściu i wyjściu ze sprężarki, zabezpieczenie termiczne sprężarki, zabezpieczenie termiczne wentylatorów, flusostat po stronie wody aby chronić parownik, presostat HP.


OBWÓD HYDRAULICZNY:

 • wszystkie modele wyposażone są w układ hydrauliczny (w urządzeniu) który zawiera pompę obiegową, naczynie wzbiorcze, zawór bezpieczeństwa (6 bar) i automatyczny zawór odpowietrzający, oraz połączenie wody 1” (wszystkie modele).

Akcesoria zainstalowane fabrycznie

Zest. amortyzatorów:

 • 4 odbojniki gumowe do umieszczenia na dnie urządzenia.

Czujnik C.W.U.: 

 • Czujnik zdalny do kontroli temperatury zdalnego zasobnika buforowego z produkcją C.W.U.

Zawór 3 drogowy:

 • do zarządzania hydraulicznego zdalnego zasobnika buforowego z produkcją C.W.U.

 

Kod Nazwa
84560203 MHPRI 160 VPS
84560101 MHPRI 70 VPS
84560103 MHPRI 90 VPS
84560202 MHPRO 120 VPS
84560204 MHPRO 160 VPS
84560102 MHPRO 70 VPS
Strefa Partnera
E-mail:
Hasło:
Proszę czekać...
Proszę czekać...