Katalog

Palniki

Produkty wycofane

Pomysł realizuje się i staje przedsiębiorstwem

Pomysł realizuje się i staje przedsiębiorstwem ... wprowadzając właściwych ludzi na właściwe stanowiska.

W kręgu włoskich przedsiębiorstw rodzinnych, rzadko zdarza się docierać z takim sukcesem, aż do trzeciego pokolenia przedsiębiorców.

BALTUR S.p.A. działa w tej chwili od 70 lat, w tym przypadku stanowi przyjemny wyjątek.

Firma została założona przez dwóch przyjaciół : Giuseppe Ballanti i Ferdinando Tura, którzy opanowali możliwości kwitnącego rynku w tamtych czasach, pozwalając rozwijać swoje innowacyjne pomysły w branży grzewczej.

Aby świetne pomysły mogły być w pełni realizowane, właściwi ludzie muszą się spotkać w odpowiednim momencie. I dokładnie w tym momencie drogi Tura i Ballanti przecinają się z drogą rodziny Fava.

Bracia Augusto, Lino i Arturo Fava potwierdzili swój talent przedsiębiorczości po wojnie, począwszy od warsztatów rzemieślniczych i rozwijając w pewnym momencie swoją czołową pozycję rynkową w dziedzinie produkcji maszyn suszących makaron z przedsiębiorstwem rodzinnym Fava S.p.A. I to właśnie w 1961 r. Ballanti i Tura zaoferowali Augusto Fava wstęp do 50% udziału w ich przedsiębiorstwie.

W 1987 Fava kupując wszystkie udziały BALTUR S.p.A. i w latach 90-tych, pod przewodnictwem Gianni Fava (najmłodszy syn Augusto), firma odnotowała znaczący wzrost we Włoszech i za granicą.

Dorastali i byli kształceni według takiego przykładu poczucia obowiązku przekazywanego przez ich dziadka Augusto, a następnie przez ich ojca Enrico,  Luigi i Riccardo reprezentują trzecią generację przedsiębiorców Fava: poprzez ich grupy kapitałowe, Relfin Srl, nabyli w ostatnich latach kontrolę BALTUR S.p.A. i Fava S.p.A.

Zobaczyć i doświadczyć firmę z dołu, zapominając o swoim nazwisku  i ucząc się, aby zrozumieć problemy i komplikacje doświadczane na co dzień. To, co Riccardo Fava nazywa nauczyć obycia w przedsiębiorstwie,  w ten sposób faktycznie rozpoczęło się jego doświadczenie zawodowe w 1988 roku, co pozwoliło mu przetestować swoje umiejętności i możliwości
na polu bez filtra ochronego zapewniego przez rodzinę i to pomogło mu zrozumieć znaczenie słów odpowiedzialność i poświęcenie. Następnie miał podobne, jednak coraz ważniejsze stanowisko, gdy przed rokiem 1999 r. objął i posiada do dnia dzisiejszego funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego BALTUR. Dla Riccardo Fava być właściwą osobą na właściwym miejscu oznacza także ciężką pracę z pasją, zamieniając każde wyzwanie w jedną możliwośc rozwoju.

Strefa Partnera
E-mail:
Hasło:
Proszę czekać...
Proszę czekać...