Katalog

Palniki

Produkty wycofane

O Naszym przedsiębiorstwie

BALTUR Polska jest wyłącznym dystrybutorem i przedstawicielem włoskiego producenta urządzeń grzewczych i chłodniczych BALTUR S.p.A. Podstawową działalnością BALTUR Polska jest dystrybucja nowoczesnych urządzeń grzewczych, przede wszystkim palników o dużej rozpiętości mocy (2 kW - 50 MW) pracujących na gaz, olej lekki, ciężki, a także dwupaliwowych (na gaz i olej), kotłów zarówno do użytku domowego, jak i kotłów przemysłowych, wytwornic ciepłego powietrza, klimatyzatorów, systemów energii odnawialnej takich jak solarne i pompy ciepła.

Na polskim rynku palniki Baltur znajdują swoje zastosowanie od ponad 22 lat. Na początku, gdy w  latach 1990-1996 marka była mało znana adaptowały się idealnie do wyposażenia wszelkiego rodzaju kotłów importowanych z Włoch, takich jak: Pensotti, Unical, Hoval, Ici Caldaie, Garioni Naval. Na chwilę obecną z uwagi jednak na ponad 60-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń branży techniki grzewczej posiadane przez Baltur S.p.A. , palniki te wyposażają kotły firm takich jak: Buderus, Brötje, De Dietrich, Ferroli, Garioni Naval, Hoval, Rafako, Sime, Sefako, Thermostahl, Torus, Unical, Viessmann, Wolf.

Dzięki swojej pozycji i coraz częstszemu występowaniu w aplikacjach grzewczych są znane i stosowane również przez coraz to szerszą gamę producentów urządzeń grzewczych. Zagraniczni producenci tych urządzeń prowadzą badania oraz systematycznie wdrażają w swoje dokumentacje modele palników Baltur jako dedykowane i sugerowane przez nich, ponieważ doświadczenie  w  produkcji  palników Baltur jest  wysoko  cenione  przez  przedsiębiorstwa, odbiorców  indywidualnych  oraz  firmy  developerskie  w  ponad  60  krajach  na  świecie,  za  ich  wyjątkową  jakość  i  estetyczne  wzornictwo .

W jeszcze częstszym zastosowaniu ma to miejsce w przypadku producentów wytwornic ciepłego powietrza m.in. takich jak: Aerpol, Air Control, Apen Group, Biemmedue S.p.A. , Itm Italia, Tecnoclima  i pieców piekarniczych, czy komór lakierniczych, gdzie w znacznych przypadkach długość i kształt płomienia oraz opór komory spalania mają wysokie znaczenie dla prawidłowej i ekonomicznej pracy oraz niepowodowania zużywania się komory spalania w trybie szybszym, niż podczas prawidłowej eksploatacji. Palniki Baltur często są aplikowane pod nietypowe procesy produkcyjne, gdzie dzięki swojej niezawodności znajdują zastosowanie nawet w procesach, gdzie wiele czynników nie jest stałych i stricte ustalonych odgórnie, takich jak: suszarnie piasku, linie produkcyjne materiałów budowlanych i mas bitumicznych, czy suszarnie zboża i pasz.

Długoletnie doświadczenie i ponad 20-letnia obecność na rynku Polski zobowiązuje do stawiania sobie za cel ciągły rozwój przy zwracaniu znacznej uwagi na szacunek do środowiska. Nie jest pozostawiony w niepamięci jednak komfort użytkownika oraz oszczędność energii, gdzie w dzisiejszych czasach te ostatnie towarzyszy również w znacznym stopniu ochronie środowiska.

Produkty Baltur znajdują swoje zastosowanie w kotłowniach: kontenerowych, na olej diatermiczny, parowych oraz wodnych. Mając wiedzę i doświadczenie w branży techniki grzewczej zdobywane przez wiele lat możemy wspomnieć w tym miejscu o inwestycjach realizowanych przy naszym współudziale:
 

Jako importer, który dysponuje również działem serwisu wiemy jak ta część obsługi Klienta jest bardzo ważna. Dlatego duży nacisk kładziemy na dopilnowanie naszych stanów magazynowych, aby w ciągłej sprzedaży znajdowały się w nich części zamienne do palników, które zgodnie z wykazem zostały sprzedane na rynku polskim.

Dzięki temu, iż Baltur S.p.A. korzysta z podzespołów produkowanych przez znanych i światowych producentów, którzy stale uzupełniają ich stany magazynowe, wszystko odbywa się sprawnie i na bieżąco. Warto też dodać, że niektóre podzespoły produkowane są bezpośrednio w fabryce Baltur S.p.A. tak więc, palnik nie jest w niej tylko składany jak u wielu innych producentów tych urządzeń.

Istotnym elementem sprawnego funkcjonowania firmy Baltur jest personel. Wykwalifikowana i doświadczona kadra jest efektem ciągłych szkoleń i badań ewolucyjnych procesów produkcyjnych. Pracownicy firmy Baltur są do Państwa dyspozycji i chętnie pomogą przy doborze urządzeń. Niesienie przez nas pomocy nie kończy się na tym etapie. Sprawnie funkcjonujący serwis posprzedażny jest do Państwa dyspozycji i gotowy do wszelkich rozmów, analiz i rozwiewania wątpliwości. Przeprowadzanie szkoleń dla serwisantów i instalatorów jest również istotnym czynnikiem w procesie zdobywania zadowolonych Klientów. Dlatego do minionego roku szkolenia przeprowadzane były w formie wyjazdowej – bezpośrednio u producenta. W najbliższych latach zgodnie z prowadzoną polityką rozbudowy firmy mamy nadzieję, iż zaszczycą nas Państwo swoją obecnością w aktualnie projektowanym w Tarnowie Podgórnym Centrum Szkoleniowym Baltur dla Europy Wschodniej.
Więcej na ten temat w dziale „Historia Baltur Polska. A dzisiaj…”
 

Strefa Partnera
E-mail:
Hasło:
Proszę czekać...
Proszę czekać...