Katalog

Palniki

Katalog > Wentylokonwektory - klimakonwektory > pionowe lub poziome z dolnym poborem powietrza z silnikem ECM > BFAN M EC

SERIA BFAN M EC

Charakterystyka techniczna
i funkcjonalna

Wentylokonwektor z możliwością montażu pionowego lub poziomego z obudową, z górnym lub przednim wylotem powietrza ( w zależności od montażu), zasysanie powietrza dolne lub tylne ( w zależności od montażu), wyposażony w silnik elektryczny ECM.

Konstrukcja nośna

Blacha ocynkowana (8/10 mm) i izolowana we wszystkich częściach mających pośredni kontakt z czynnikiem termodynamicznym. Tacka kondensatu ocynkowana oraz izolowana wraz z krócami do odpływu kondensatu. Boki z otworami do praktycznego montażu osprzętu. Otwory podłużne (fasolka) dla łatwiejszego montażu i poziomowania urządzenia na ścianie.

Elektrowentylatory

Wentylatory odśrodkowe dwustronnie ssące, z aluminiowymi wirnikami poziomymi, wyważonymi statycznie i dynamicznie.

Silnik bezszczotkowy (ECM lub z przełącznikiem elektrycznym) z magnesami trwałymi. Technologia ta pozwala otrzymać wyższą sprawność energetyczną, co umożliwia zaoszczędzenie zużycia energii o więcej niż 50% w stosunku do silnika tradycyjnego z normalnym systemem funkcjonowania.

Ponadto brak szczotek gwarantuje cichsze funkcjonowanie urządzenia nawet podczas pełnego obciażenia.

Silnik bezszczotkowy, posiadający zintegrowaną przetwornicę, pozwala otrzymać stałą regulację z sygnałem 0-10 V oraz dodatkową oszczędność podczas częściowego obciążenia.

Filtr powietrza

Zbudowany ze stalowej ramki i materiału filtracyjnego wykonanego z polipropylenowego płótna lnianego. łatwa wymiana oraz czyszczenie filtra. Stopień filtracji modelu standardowego: EU 1.

Wymiennik termiczny

Chłodnice/nagrzewnice zbudowane z miedzianych rur oraz aluminiowych lamelek zamontowanych w obudowie mocowanej na stałe na rurach za pośrednictwem rozprzestrzeniania mechanicznego.

Kolektory/rozdzielacze mosiężne wyposażone w podłączenia hydrauliczne GW 1/2’’ oraz w kurki odpowietrzające, które są łatwo dostępne.

Przyłącza wody znajdują się po prawej stronie (patrząc na urządzenie).

Obudowa zewnętrzna zdejmowana

Wykonana z blachy ocynkowanej, wstępnie powlekanej wartstwą polichlorku winylu dla większej odporności na rdzę, korozję, substancje chemiczne, rozpouszczalniki alifatyczne i alkohol. W górnej części znajdują się kratki nawiewne wykonane z ABS-u, aby powietrze mogło się rozprzestrzeniać oraz pokrywa umożliwiająca dostęp do panelu sterowania.

Kolor standardowy: biały.

Uwaga: Wersja ta nie została wyposażona w termostat, a posiadając silnik z komutatorem elektrycznym trzeba wybrać jeden z dwóch modeli b-BASIC3 i b-DIGIT.

Kod Nazwa
93720850 BFAN 50 MEC
93720820 BFAN 20 MEC
93720830 BFAN 30 MEC
93720840 BFAN 40 MEC
93720860 BFAN 60 MEC
93720870 BFAN 70 MEC
Strefa Partnera
E-mail:
Hasło:
Proszę czekać...
Proszę czekać...